Nič len pesimizmus, skepsa a žiadna nádej vo svete

Autor: Beáta Blaženiaková | 15.5.2010 o 12:32 | (upravené 15.5.2010 o 14:04) Karma článku: 10,73 | Prečítané:  889x

....blížia sa pomaly voľby, prieskumy ukazujú minimálnu účasť. Dva roky sa tu trápime s hospodárskou krízou, prichádzame o prácu. Štyri roky sa tu verejne kradne a my sa len prizeráme, jedno letecké nešťastie strieda iné nehody a katastrofy. Ja si proste spravím pozitívny článok bez ohľadu na to, či sú to pre iných ľudí zásadné veci a či nie.

Jeden deň si zapnite správy, prečítajte si v kľude noviny, spravodajské portály. Tá skepsa sa na mňa lepí ako mucha na cukor. Vôbec nie bezdôvodne. Na cestách nehôd ubúda, ale reportáží o nehodách v televíziách nie. Ja som pozitívny človek, napriek tomu, že som zažila facky potom, ako som odišla z bezstarostného sveta strednej školy.

Denno denne sledujeme správy. Ja v nich nevidím už takmer nič pozitívne. Takže médiá sa nám snažia intenzívne nabudiť dojem, v akých sr**kách sa nachádzame a že nikomu sa nič nedarí. Potom sami máme pocit, že to tak je a už sa naozaj z ničoho netešíme. Ja verím, že každý z nás má nejaké problémy, vážnejšie či menej. Ja mám tiež problémy, menšie ako Vy a väčšie ako Ty. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali.

Preto tento rok volím zo zahraničia, obálka čaká už len na odoslanie. Dnes som si vybrala hlasovací lístok, zakrúžkovala svojich štyroch kandidátov a vložila svoj hlas do obálky a tú som vložila do návratnej obálky. To ma upokojilo. Nerobím si ilúzie, že jeden hlas toho veľa zmení, ale niečo zmení. Vždy treba začať z dola (od nás, občanov). To platí a je to fakt, ak tomu neveríte, je to na škodu veci, ale je to každého vec.

Ráno som si zabehla do obchodu, jednému pánovi spadlo jabĺčko, zdvihla som ho a bežala si ďalej. Maličkosť, malá, takmer bezvýznamná pomoc, ale je to pomoc. Inej pani som zdvihla dvadsať korún (som v Plzni, tak máme české koruny). Keby som si ich nechala, nik si toho nevšimne. Ale som lepšia ako politici a iní ľudia- nekradnem. V Írsku som pracovala na benzínke, našla som tam 50 eur, myslíte, že som si ich nechala? Nie. Lepší život by mi nespravili. Nie je to chyba či vada a nie je to naivita, je to proste vlastnosť, s ktorou sa veľa ľudí už nemôže chváliť, ale i tak nás je dosť. Však? /:)

Minulý týždeň som poslala svojim babkám, krstým rodičom a ujovi s tetou pohľadnice. Len tak. Aby vedeli, že všetko internet nerieši a ja na nich myslím a vedela som, že im to spraví radosť. A aj spravilo. To bol môj zámer.

Sebe som kúpila krásnu žltú gerberu v kvetináči. To mi spravilo radosť a stále robí.

Raz som šla po uliciach Petržalky. Predo mnou stála mamička so synom, ktorý vtedy mal asi 6-7 rokov. Chlapec mame hovorí, že má krajší bicykel ako jeho spolužiak. Mama mu odpovedá, že to nie je dôležité, či má krajší bicykel.

Keď mi mama hovorila, že ju mrzí, že mi nemôže dať peniaze, aby som aj ja mohla ísť do zahraničia na nejaký študijný pobyt, ja jej vravím, že mne to nevadí, ja som vďačná za to, že mi posiela peniaze, aby som mohla študovať to, čo ma baví a že sa o mňa starajú dobre a ja mám všetko, čo potrebujem. To je pravda. Ak niečo chcem, sama si na to musím zarobiť a sama si skladám budúcnosť. A áno, ani ja ju často nevidím ružovo, lebo nemám známych a kontakty, čo vieme, že je dôležité (svojím spôsobom). Nikdy však nezabúdam, že veľa ľudí je na tom horšie. To je základ.

Ozaj, čo mi ešte spravilo radosť. Ten dobrý pocit, keď som rodičom celý deň pomáhala na záhrade. Slnko ma trošku spieklo do červena, unavená som bola neskutočne, ale ten pocit bol výborný. Netrávim doma veľa času, preto je pre mňa dôležité pomáhať s hocičím rodičom.

Kamarátka mi vravela, že snúbenec jej kúpil kyticu. Žiadne výročie, žiadne narodeniny, žiadne ospravedlnenie. Kytica vo všedný deň, ktorý nie je všedný, ale my si to nevšimneme.

Napísala som to preto, aby som nezabúdala, že je dôležité všímať si a tešiť sa z maličkostí. Lebo tých zlých vecí je naokolo viac. Takže Vám a sebe želám čo najviac dôvodov na úsmev a aby médiá začali dávať viac pozitívnych správ. A kľudne nech je to aj správa, keď hasič zachráni mačiatko zo strechy (tá stará trápna klasika z filmov). Niekomu tým radosť spraví, nie? /;)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Zdravotný pohár vína je mýtus. Ako a prečo vznikol

Vedecké poznatky pribúdajú rýchlejšie, ako ich kultúra dokáže vstrebať alebo zahodiť.

DOMOV

Kritizoval ma Fico, kritizoval ma aj Dzurinda

Diskusia NAŽIVO o slobode, médiách a ich kvalite.


Už ste čítali?