Kvalita verzus cena alebo Ako Slovenská pošta dvíha adrenalín cenou

Autor: Beáta Blaženiaková | 3.8.2010 o 17:48 | (upravené 3.8.2010 o 18:08) Karma článku: 7,09 | Prečítané:  1711x

Dnes už v dobe internetu a iných informačno-komunikačných prostriedkov sa utlmuje dopyt po klasických listoch a pohľadniciach. I keď v mnohých ohľadoch uprednostňujem internetovú formu komunikácie (samozrejme okrem primárne verbálnej komunikácie), tak treba dodať, že čaro pohľadnice v schránke alebo nebodaj rukou písaného listu pretrváva.

Nevyužívam často služby Slovenskej pošty. Po dnešku sa ťažko čudovať. Všetko niečo stojí, ale na Slovensku platí - cena nad kvalitu.

Človeku vždy spraví radosť taká maličkosť. V Írsku som bola často v kontakte s rodinou tu, doma, pretože operátor mal výborné ceny pri volaní do zahraničia. Lenže Vianoce sú Vianoce a ja som všetkým poslala pohľadnice.

Jedna pohľadnica z Írska stála na Vianoce roku 2007- 78 centov. Viem to presne, lebo naši majú vianočnú pohľadnicu odloženú. Všetko sa posiela "Priority Aerphost".

To isté som spravila v Českej republike. Jedna pohľadnica - 17 českých korún (0,69 centov pri kurze 3.8. 2010).

Tak dnes som posielala svojim skvelým spolužiačkam malý kúsok Slovenska. Ešte to sa ma pani pri okienku spýtala, či to chcem prvou triedou, vravím - nie, stačí obyčajne. Jedna pohľadnica 80 centov.

 

Ďakujem pekne. Dovidenia.

 

Nie som žiadny dršgroš, ale krajiny s lepšími službami, vyššími cenami a vyššími priemernými mzdami majú nižšie ceny pošty ako my. Klasika. Sebe som dnes radosť nespravila, ale verím, že spolužiačky sa potešia, keď dostanú moju pozornosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Zdravotný pohár vína je mýtus. Ako a prečo vznikol

Vedecké poznatky pribúdajú rýchlejšie, ako ich kultúra dokáže vstrebať alebo zahodiť.

DOMOV

Kritizoval ma Fico, kritizoval ma aj Dzurinda

Diskusia NAŽIVO o slobode, médiách a ich kvalite.


Už ste čítali?