Politici by sa mali začať báť

Autor: Beáta Blaženiaková | 31.1.2012 o 7:04 | (upravené 31.1.2012 o 8:26) Karma článku: 15,30 | Prečítané:  1678x

Napriek tomu, že slovenské médiá sa zo všetkých síl snažili ignorovať a bagatelizovať protest v piatok 27.1., nepodarilo sa im to úplne. Ja tvrdím, že dosiahli úplný opak. Podobne ako žaloba zo strany NR SR na organizátorov protestu.

Piatok bol pre mnohých ľudí výnimočný. Protest sa konal v jedinom meste - v Bratislave - avšak dokázal niečo, čo som ja osobne v doterajšom živote ešte nezažila. A to, že sa spojili v jednom momente a na jednom mieste všetky sociálne skupiny a všetky vekové kategórie.


Pohár trpezlivosti pretiekol všetkým - počnúc ľuďmi, ktorí stáli v novembri 1989 na námestiach po celom Slovensku a boli sklamaní tým, že k reálnej zmene neprišlo, až po ľudí, ktorí detstvo prežili v ére mečiarizmu, politiku spoznávali v ére 1. a 2. vlády Mikuláša Dzurindu a dospelosť zažili za vlády Róberta Fica.

Krátka vláda Ivety Radičovej však dokonale všetkým ukázala - v akom prehnitom systéme žijeme. Že korupcia sa už sa nedá zvládať ani tolerovať, čo sme mali vo zvyku. A ani zatvoriť oči sa už nedá, pretože korupcia sa nám dostala pod kožu a začalo to príšerne páliť. Keď sme sa museli pozerať, ako v priamom prenose bola pošliapaná slušnosť a mocenské záujmy jednotlivcov a finančných skupín úplne prevalcovali každý náznak zmeny v prospech občanov, niekto už tie oči otvoriť musel, udrieť päsťou do stola a vstať.

Ja tvrdím, že nastal najvyšší čas, aby sa politici začali báť následkov svojich činov. Že argument - odovzdal krajinu v lepšom stave, než ju dostal - už neobstojí. Že žiadnu istotu nám nijaký politik garantovať nemôže, pretože to sú slová, za ktoré môžem niekomu napľuť do tváre po kauzách Gorila a "hlas podobný Ficovi". Tu neexistuje ani len ilúzia istoty a ja odmietam, aby ju niekto vytváral a živil z peňazí daňových poplatníkov a na dlh našich vnúčat, kým slušní ľudia sú šikanovaní a zastrašovaní!!!

Médiá opäť raz stoja proti ľuďom, čo človeku nutne pripomína situáciu z Novembra 1989.


V piatok, 3.2. 2012, sa spojí Západ a Východ našej krajiny, starí a mladí, každá spoločenská vrstva, v ktorej ostala štipka súdnosti a uvedomelosti. Ľudí tiež spojil fakt, že sme nedovolili žiadnej politickej strane či hnutiu privlastniť si tento protest, ktorý je odozvou ľudí na to, čo sa deje na Hrade. A ako sa z Hradu volá, tak sa z ulíc bude ozývať.

Od Bratislavy po Košice sa 3.2. 2012 ľudia postavia tej špine, ktorá sa už ani pod koberec nedá zamiesť. V tomto prípade je naším právom, dokonca povinnosťou, sa brániť. Ovláda nás spravodlivý hnev. My sme si však vybrali nenásilnú formu protestu a za to by politici mali ďakovať Bohu.

 

 

PS: Náhodne nám odchádzajú figúrky v spise Gorila do zahraničia. Sebavedomí ostávajú politici. Nateraz. A že sa ten spis v rokoch 2006-2010 neobjavil na verejnosti, je tiež náhoda. Spis v hlavnej miere poukazuje najmä na strany terajšej dožívajúcej koalície, i keď zjavná je prítomnosť i súčasnej opozície - preto je načasovanie tiež čisto náhoda. Skúsenosti tejto krajiny nám však napovedajú, že nič nemožno považovať za náhodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Kvalita médií a dezinformácie na Slovensku

V akom stave sú slovenské médiá. Sledujte diskusiu naživo.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?