Zrušte všetky slovenské televízie. Nemá to cenu. Vážne.

Autor: Beáta Blaženiaková | 23.7.2012 o 13:59 | (upravené 23.7.2012 o 14:21) Karma článku: 14,30 | Prečítané:  1887x

Slovenské televízie rad radom sa prepadávajú čoraz hlbšie, keď ich vysielanie sa nedá nazvať inak ako žumpa. To, kam postupne klesajú a to, čo ponúkajú v súčasnosti divákovi, sa dá označiť len najhorším odpadom, kde nepostačuje ani recyklácia, alebo prestavba, ale len zbúranie celej programovej štruktúry televízií, úplnú personálnu výmenu vedení a následne možno sa dočkáme očisty. Aj to len možno.

Už celé roky programy hlavne Jojky a Markízy sa uberajú všade, len nie správnym smerom. O stúpajúcej kvalite sa nemôžeme ani baviť.

RTVS ani TA3 tiež nie sú žiadnou výhrou. Kým RTVS je v bábkou v rukách meniacich sa vlád, tak TA3 je bábkou finančných skupín.

Už len samostným prelistovaním televízneho programu človek zistí, že program nezaujme. Keď však zapne človek Joj alebo Markízu, nestretne sa s ničím iným, než je vymývanie mozgu a dezinformovanie.

Ak mi niekto povie, že spravodajstvo Markízy je "najobsažnejšie" či "najprofesionálnejšie", tak to svedčí o tom, ako hlboko slovenské televízie klesli. (Ani nemám chuť tento môj názor podopierať ďalšími argumentami, stačí len zapnúť v ktorýkoľvek čas ktorúkoľvek zo slovenských staníc).

Vrcholom markizáckej žumpy je tzv. Pláž 33, ktorá ponúka len vymývanie mozgu, nadávky, agresívne správanie účastníkov. Vysielanie Zámeny manželiek, kde muž "vymenenú" manželku uráža, ponižuje, chová sa k nej neúctivo a "vymenená" manželka tiež neprekvitá slušnosťou a umom, tak si tiež nezaslúži ďalší komentár.

Ak si niekto myslí, že Jojka je na tom lepšie, tak sa tiež hlboko mýli. Ani sa mi nechce to viac rozpisovať. Pokuty, ktoré rozdala RVR (Rada pre vysielanie a retransmisiu) za Extrémne rodiny to len potvrdzujú a keby Jojka dostala pokutu, o ktorej sa pôvodne hlasovalo (50 tisíc eur) by tiež nebolo na škodu. Možno by sa poučila. Ale skôr nie.

Priatelia, ak sa Vám zdá, že reklamy sú často schválne televíziami dávané hlasnejšie než samotný film, tak sa Vám to iba nezdá, ono to tak aj naozaj je.

Ani sa mi nechce to podrobnejšie rozpisovať, lebo to nemá cenu, presne ako nemá žiadnu cenu ani hodnotu pre diváka vysielanie slovenských televízií, ktoré musia k svojmu logu pri vysielaní uvádzať, či sa jedná o premiéru alebo reprízu, lebo nekonečné reprízovanie nie je len doménou RTVS, ale zjavne sa to páči aj Markíze a Jojke.

Pointa tohto celého pre mňa je tá, že sa v konečnom dôsledku môžem aj za jednu vec poďakovať slovenským televíziám:

Ďakujem Vám, že opäť a znova hľadám (staro)nové možnosti plodného využitia voľného času. A môžem povedať, že vďaka Vášmu neskutočne nezaujímavému vysielaniu, som sa opäť vrátila k poctivému čítaniu kníh, hraniu kariet a ďalších hier pri zlom počasí, ktoré aj potrápia človeku mozog a zároveň sa pri tom zabavím. Po pár rokoch som znova navštívila bratislavskú ZOO (pavilón šimpanzov je úplne luxusný, vo voľnom čase sa tam určite vyberte) a celkovo dám prednosť chodeniu von a toto leto som si dala záväzok, že sa naučím lepšie variť a piecť.

A na čo sa práve teraz chystám?

O pár minút si idem do kníhkupectva vyzdvihnúť knihu Toma Nicholsona o slovenských, zákonom chránených, Gorilách a ešte jednu knihu môjho obľúbeného autora.

Ak aj Vy uvažujete o vypnutí televízie a o kúpe nejakej knihy, tak určite odporúčam Toma Nicholsona plus na relax nejakú beletriu alebo iný žáner, ktorý Vás baví.


PS: ale ak sa ešte niečo oplatilo pozerať v ostatnom čase, tak to jednoznačne bola Tour de France a nadchádzajúce Olympijské hry si tiež nenechám ujsť! Toto bude stáť za to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Café Európa: Kvalita médií a dezinformácie na Slovensku

V akom stave sú slovenské médiá. Sledujte diskusiu naživo.

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?