SMER, ďakujem. Vážení učitelia a študenti - Vám ďakujem dvakrát

Autor: Beáta Blaženiaková | 30.11.2012 o 15:24 | Karma článku: 16,07 | Prečítané:  1690x

Verte mi, v živote by ma nenapadlo, že raz budem ďakovať SMERu a pánovi premiérovi za niečo. A ono dnes ma napadlo, za čo mu môžem poďakovať.

Ďakujem Vám SMER - je to skôr škodoradostné poďakovanie, ale darí sa Vám opak toho, čo ste chceli. Kým ste vsadili na apatiu tohto národa a kým školskí odborári ukázali, že sa tichej dohody s Vami budú držať a po krátkej výstrahe zbabelo ustúpili, tak niektorí učitelia sa nevzdali.

Naopak, parí im všetka moja úcta, že to nevzdávajú, že sa nenechajú ovládať a nebudú slepo poslúchať spolitizované odbory. A čo je pre Vás horšie - študenti sa k nim pridali.

Ak ste dúfali, že obdobne ako Vašim predchodcom, komunistom, sa za 40 rokov podarilo vychovať si k svojmu obrazu generácie ľudí, ktoré ich budú slepo nasledovať a aj Vy sa ich snažíte vychovať k myšlienke - štát sa o vás postará a štát vám dá istoty - tak ste sa zmýlili. Paradoxne, Vy, Smeráci, nás všetkých (najmä Vašich voličov) učíte, že nie ste schopní nám dať žiadne istoty. Istotu majú len Vaši vyvolenci, presne ako to bolo za minulého režimu a presne tak to funguje od čias Mečiara, keď žiadna vláda nemala ambíciu to prekaziť. Vy si svoje vlastné istoty v podobe zákonov a hlavne našej justície posilňujete na úkor nás, na úkor právneho a demokratického štátu.

Dnešný protest učiteľov, ku ktorým sa pridali študenti, jasne ukazuje, že nie sú tu len ovce, naopak - máme tu mlčiacu väčšinu, ktorá síce (zatiaľ) odmieta chodiť voliť, ale sú tu a svoj názor majú. A dnes ho začali dávať najavo aj tie mladšie generácie, ktorým postupne dochádza, že takýmto SMEROM sa nechcú uberať a že sa im zmenšujú šance na lepšiu budúcnosť.


Takže, dovoľte mi poďakovať všetkým učiteľom, ktorí zotrvávajú v štrajku a druhé ďakujem patrí študentom, ktorí sa k nim pridali. Je mi ľúto, že nie som momentálne doma na Slovensku, lebo ja verím v súdržnosť a vyjadrenie podpory a tú podporu by som určite vyjadrila aj osobnou účasťou. Zatiaľ ju vyjadrujem len slovami.

Ďakujem Vám dvakrát - učitelia a študenti!!!!! Ďalší sa pridajú.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Katastrofa: Nikdy nebolo lepšie (píše Ivan Mikloš)

Samotné fakty na víťazstvo nad populistami a demagógmi nestačia.

ŠPORT

Hamšík zrejme pôjde do Číny: Chcel by som skúsiť niečo nové

Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel, uviedol Marek Hamšík.


Už ste čítali?